Câinii deșertului aruncă jocul de deschidere la Panther City

Portarul de la Desert Dogs Landon Kells (42 de ani) duce o minge la piept dintr-o lovitură a atacantului Panther City... Portarul Desert Dogs Landon Kells (42) ia o minge la piept la un șut al atacantului Panther City Cameron Wengreniuk (96), iar fundașul coechipierului Tor Reinholdt (7) s-a mutat în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse la Michelob. Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Tranziția Panther City Tony Malcom (2) este lovit de atacantul Desert Dogs Jacob Ruest (20) în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Atacantul Reid Reinholdt (97) de la Desert Dogs sare într-o încercare de lovitură împotriva portarului Panther City Nick Damude (39), iar tranzitorul Tony Malcom (2) apără din spate în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse, vineri, pe Michelob Ultra Arena. , 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Fundașul Desert Dogs, Tyson Roe (13) este lovit din ambele părți într-un drum către poartă de fundașul Panther City Patrick Foley (8) și de tranziția Tony Malcom (2) în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse la Michelob Ultra. Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Portarul Desert Dogs Landon Kells (42) ia o minge la piept la un șut al atacantului Panther City Cameron Wengreniuk (96), iar fundașul coechipierului Tor Reinholdt (7) s-a mutat în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse la Michelob. Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Antrenorul principal al Desert Dogs, Shawn Williams, discută cu jucătorii de pe bancă împotriva lui Panther City în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Atacantul Charlie Bertrand (61) de la Desert Dogs este lovit din ambele părți într-un drum către poartă de către Panther City tranziție Tony Malcolm (2) și fundașul Connor Sellars (13) în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse la Michelob Ultra. Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Portarul de la Desert Dogs Landon Kells (42) îl sufocă pe atacantul Panther City Cameron Wengreniuk (96) după un șut ratat cu fundașul coechipierului Tor Reinholdt (7) asistând în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, dec. 16, 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Portarul Desert Dogs Landon Kells (42) respinge un șut al atacantului Panther City Cameron Wengreniuk (96), iar fundașul coechipierului Tor Reinholdt (7) s-a mutat în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, dec. 16, 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Jucătorii Desert Dogs sărbătoresc un scor cu fanii asupra orașului Panther în timpul primei reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Comisarul județului Clark, Justin Jones, prezintă o cheie pentru Las Vegas Strip proprietarilor echipei Desert Dogs, Joe Tsai, Wayne Gretzky, Janet Jones și Steve Nash, întâmpină mulțimea în timp ce se pregătesc să înfrunte Panther City în prima jumătate a deschiderii casei din Liga Națională de Lacrosse. meci la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Atacantul Desert Dogs Zack Greer (88) vrea să tragă cu fundașul Panther City Nate Wade (51) apăsând puternic în a doua jumătate a meciului de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas . (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Atacantul de la Desert Dogs Zack Greer (88) se aruncă în timp ce încearcă un șut după ce i-a împărțit pe fundașii Panther City în timpul celei de-a doua reprize, meciul de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Atacantul Jack Hannah (33) de la Desert Dogs se pregătește să tragă, în timp ce fundașul Panther City Matt Hossack (94) îl respinge în a doua jumătate a meciului de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Jucătorii Desert Dogs și Panther City se luptă în timp ce arbitrii încearcă să oprească în timpul celui de-al doilea meci de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Jucătorii Desert Dogs și Panther City se luptă în timp ce arbitrii încearcă să oprească în timpul celui de-al doilea meci de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse de la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Atacantul de la Desert Dogs Rob Hellyer (10) este aruncat pe teren de către apărătorul Panther City Tyler Burton (93) în timp ce lupta în timpul celui de-al doilea meci de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse, vineri, 16 decembrie 2022, la Michelob Ultra Arena, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images  Jucătorii și antrenorii Desert Dogs aplaudă în timp ce coechipierii lor se luptă cu Panther City în timpul celui de-al doilea meci de deschidere a Ligii Naționale de Lacrosse la Michelob Ultra Arena vineri, 16 decembrie 2022, în Las Vegas. (L.E. Baskow/Las Vegas Review-Journal) @Left_Eye_Images

În deschiderea lor pe teren propriu, Las Vegas Desert Dogs nu au depășit un prim sfert fără scoruri și au pierdut cu 9-3 în fața Panther City vineri seara pe Michelob Ultra Arena în fața unei mulțimi anunțate de 7.072.

În urma cu 4-1 la pauză, Desert Dogs (0-2) au ieșit trăgând cu patru șuturi pe poartă în primele cinci minute ale reprizei secunde și a dat roade când atacantul Zack Greer a găsit fundul fileului dintr-o pasă. de la atacantul Rob Hellyer în timpul unui joc de putere.

La scurt timp, Greer a avut o altă ocazie de gol în fața fileului. Însă când șutul său a ratat, atacantul Charlie Bertrand a introdus recuperarea pentru a reduce deficitul la 4-3.

23 septembrie zodie

Dar Panther City (2-0) a pus capăt unei reveniri a Desert Dogs când atacantul Jonathan Donville a trecut prin apărare și a șutat pe lângă portarul Landon Kells la începutul celui de-al patrulea sfert.

La mai puțin de 15 secunde mai târziu, la confruntarea care a urmat, atacantul Tony Malcom a marcat un alt gol din Panther City pentru a scoate jocul la 6-3.

„(Panther City) era gata”, a spus antrenorul Desert Dogs, Shawn Williams. „M-am gândit că în al patrulea sfert, încă ne simțeam bine cu noi înșine și aveam o șansă bună să încheiem și pur și simplu nu sa dovedit.”

În ciuda faptului că au avut o mulțime agitată pentru primul lor joc acasă - care i-a inclus pe coproprietarii Wayne Gretzky, Steve Nash și receptorul Raiders Davante Adams - Desert Dogs s-au pus într-un dezavantaj timpuriu.

Atacantul Jacob Ruest s-a dus la careul de pedeapsă pentru o verificare ilegală, iar Panther City a valorificat avantajul de la început cu un gol de power-play de la atacantul Dean Fairall. Panther City a adăugat un alt gol la mai puțin de trei minute mai târziu de la atacantul Will Malcom.

21 iunie semn astrologic

Prima șansă bună de marcat a lui Las Vegas a venit la scurt timp după o evadare de doi la unu, dar apărătorul Tor Reinholdt s-a împiedicat după ce a primit pasa de la apărătorul John Wagner, iar șutul său a fost din poartă.

Panther City a condus cu 2-0 după primul sfert. Desert Dogs a trebuit apoi să ucidă un alt penalty la 90 de secunde în al doilea sfert la un check în spate de la apărătorul Garrett McIntosh.

„Au venit la noi destul de agresiv devreme și am fost puțin pe călcâie”, a spus Williams. „Ne băteau în jocul de tranziție. … Băieților le-a fost greu să se pună în ritm.”

pesti masculi balanta feminina

Desert Dogs au trecut pentru primul lor gol cu ​​6:39 rămase în al doilea sfert. Atacantul Marshall King a conectat cu Ruest din partea îndepărtată, când Ruest a trecut prin mijlocul apărării Panther City în fața fileului și a marcat căzând.

Panther City, care a înregistrat 22 de șuturi pe poartă în prima repriză, și-a mărit avantajul înainte de pauză cu goluri de la Tony Malcom și Phil Caputo.

Kells a oprit 35 din cele 44 de șuturi pe poartă Panther City cu care s-a confruntat. Greer a terminat cu două puncte, un gol și un assist.

Desert Dogs sunt liberi până pe 6 ianuarie, când găzduiesc Philadelphia Wings.

Contactați Alex Wright la awright@reviewjournal.com. Urma @AlexWright1028 pe Twitter.