Kurt Busch va rata startul playoff-urilor NASCAR

23XI Racing a retras joi derogarea medicală care îi ținea locul șoferului din Las Vegas în playoff.

Citeşte Mai Mult

Programul evenimentelor la LVMS pentru weekendul NASCAR

Iată evenimentele programate la Las Vegas Motor Speedway în acest weekend de curse, culminând cu South Point 400 de duminică.

Titlul NASCAR al lui Christopher Bell speră să sune tare și clar

Având nevoie de o victorie în Charlotte pentru a rămâne în viață în lupta pentru campionat, asta este ceea ce Christopher Bell a obținut îndreptându-se spre South Point 400.

Anul trecut: Hamlin reușește în sfârșit să câștige LVMS

Denny Hamlin a terminat în fața lui Chase Elliott pentru a câștiga South Point 400 din 2021, a 46-a victorie din carieră și prima în 21 de curse la ovalul Las Vegas de 1,5 mile.

„Sănătatea mea pe termen lung este prioritatea nr. 1”: Kurt Busch se retrage din calitate de concurent NASCAR cu normă întreagă

„Acum douăzeci și opt de ani, am stat aici, în această zonă a deșertului, la propriu și am făcut o fotografie plină de farmec cu prima mea mașină de curse pe care am construit-o împreună cu tatăl meu și familia mea”, a spus el.

Originarul din Las Vegas, Noah Gragson, ratează prima victorie Xfinity acasă

Originarul din Las Vegas, Noah Gragson, a condus 89 de tururi în cursa din seria Xfinity de sâmbătă de la Las Vegas Motor Speedway, dar a terminat pe locul al doilea după coechipierul Josh Berry.

Tyler Reddick încheie ziua cea mare cu South Point 400 pole

După ce a fost anunțat ca înlocuitor al retragerii Kurt Busch pentru sezonul NASCAR 2023, Tyler Reddick a câștigat primul loc de start pentru cursa de duminică la LVMS.

Push vine să împingă după Wallace, Larson se încurcă la LVMS

Bubba Wallace l-a implicat pe Kyle Larson într-o confruntare fizică după ce cei doi s-au ciocnit pe pistă în timpul South Point 400 duminică pe Las Vegas Motor Speedway.

Kyle Busch se ridică pentru locul 3 pe pista de acasă

Kyle Busch, originar din Las Vegas, s-a adunat după o învârtire și o anvelopă care a ieșit de pe mașina lui pentru a termina pe locul trei în South Point 400 de duminică de pe Las Vegas Motor Speedway.

Campionul NASCAR Tony Stewart va debuta ca dragster la LVMS

Tony Stewart va conduce un dragster în clasa Top Alcohol, considerată o piatră de temelie către divizia principală Top Fuel.

Noah Gragson epuizat, dar gata să concureze pentru titlul Xfinity

Noah Gragson din Las Vegas va provoca doi coechipieri, ticălosul Ty Gibbs, pentru titlul NASCAR Xfinity Series în Phoenix sâmbătă.

Austin Hill a câștigat cursa Xfinity; Kyle Busch ocupă locul 4

Austin Hill l-a depășit pe începătorul Chandler Smith, în timp ce cei doi au luat steagul alb și s-au ținut să câștige cursa NASCAR Xfinity Series de sâmbătă, pe plinul Las Vegas Motor Speedway.

Windy LVMS un alt test timpuriu al calității piloților NASCAR

Pennzoil 400 de duminică de la Las Vegas Motor Speedway ajută adesea să prezică modul în care se va desfășura cele 10 luni pentru campionatul NASCAR Cup Series.

William Byron a câștigat Pennzoil 400 în timp ce Hendrick Motorsports reglează cursa

William Byron a condus 176 din 271 de tururi pentru a conduce o paradă 1-2-3 a piloților Hendrick Motorsports peste linia de sosire în Pennzoil 400 pe Las Vegas Motor Speedway.

Kyle Busch cedează la perete în încercarea de a câștiga pe terenul de acasă

După ce a câștigat cursa NASCAR Cup Series din weekendul trecut, Las Vegan Kyle Busch a lovit peretele de două ori în timpul Pennzoil 400 de duminică pe Las Vegas Motor Speedway și a terminat pe locul 14.

Bryce Harper dă comanda să pornească motoarele la Pennzoil 400

Las Vegan Bryce Harper, de două ori MVP din Liga Națională, a fost duminică mareșal la Las Vegas Motor Speedway și a sugerat că poate deține o echipă de curse atunci când se retrage.

Ron Capps repetă o raritate pe măsură ce competiția NHRA se întărește

Ron Capps a devenit anul trecut primul campion consecutiv al Funny Car din 2002. Campionatul de patru largi se va încheia duminică pe Las Vegas Motor Speedway.

De 3 ori campion NHRA fericit să împărtășească victoriile cu fanii

Matt Hagan a postat a treia cea mai rapidă trecere (3,936 secunde, 327,82 mph) în calificările provizorii de vineri pentru NHRA Four-Wide Nationals de pe Las Vegas Motor Speedway.

Kurt Busch se retrage oficial din NASCAR, invocând comoție cerebrală

Las Vegan Kurt Busch și-a anunțat deja retragerea din cursele cu normă întreagă în octombrie. El a spus că continuă să sufere efecte persistente de la o comoție cerebrală.

Iată de ce un fost campion al Cupei NASCAR tocmai s-a retras

Kurt Busch și-a luat rămas bun emoționant de la cursele auto la locul unde a înregistrat una dintre cele mai mari victorii ale sale, Daytona 500.